Profesjonalne usługi elektryczne, dojazd do awarii

Szlaki Turystyczne

Konstancin jest położony nad pradoliną Wisły i jest otoczony głównie lasami iglastymi. Położenie to sprawia, że powietrze jest tu krystalicznie czyste, a widoki przepiękne. Dzięki temu Konstancin jest doskonałym miejscem na spacery i wycieczki rowerowe szlakami turystycznymi.

Dodatkowo Konstancin posiada unikalny mikroklimat jak i złoża solanki wydobywanej z głębokości 1700m, która jest wydobywana i rozpylana na tężni w Parku Zdrojowym. Wszystko to sprawia, że Konstancin jest wręcz wymarzonym miejscem na spędzanie wolnego czasu.

Piesze/rowerowe szlaki turystyczne

Wszystkie piesze szlaki schodzą się lub mają swój początek przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Piłsudskiego w Konstancinie:

Zielony
Długość odcinka Konstancin > Ustanówek = 34 km.
Królewska Góra > Nowe Wierzbno > las Chojnowskiego Parku Krajobrazowego (w kierunku południowym) > Czarnów > Zalesie Górne > przez Lasy Chojnowskie > Ustanówek >Złotokłos.

Czarny
Szlak jest pętlą. Długość pętli = 8,8 km.
Konstancin (część zabytkowa) > Las Oborski > Skolimów > deptak nad rzeką Jeziorką > Park Zdrojowy.

Żółty
Długość odcinka Konstancin > Góra Kalwaria = 19 km.
Konstancin (część zabytkowa) > Las Oborski > Łyczyn i Cieciszew > nad Wisłą > Dębówka > Góra Kalwaria.

Niebieski
Długość odcinka Kabaty > Konstancin > Zalesie Górne = 29,6 km.
Ursynów > Las Kabacki > Konstancin (Park Zdrojowy) > Obory (Dwór w Oborach) > rezerwat Łyczyńska Olszyna > Łyczyn > Las Oborski >Czarnów > Zalesie Górne.

Rowerowe szlaki turystyczne

Niebieski Z Ursynowa przez Górę Kalwarię i Czersk. Przechodzi przez centrum Konstancina. Las Kabacki > Ogród Botaniczny PAN > Konstancin > wzdłuż rzeki Jeziorki do ronda Jana Pawła II przy Starej Papierni > Obory > Goździe > Cieciszew.

Czarny Wariant szlaku niebieskiego.
Przy dworze w Oborach w prawo > Tereny Chojnowskiego Parku Krajobrazowego > Las Oborski >Lasy Chojnowskie > Czarnów > Zalesie Górne.

Żółty Wariant szlaku czarnego.
Prowadzi przez Las Oborski inną trasą niż szlak czarny - kieruje dalej na południe w okolice wsi Kawęczynek, a następnie przez Borowinę do Czarnowa, gdzie ponownie łączy się z czarnym szlakiem.


© 2008-2023 e-Konstancin.pl