Profesjonalne usługi elektryczne, dojazd do awarii

Informacje Turystyczne

Noclegi, kawiarnie, bary, szlaki turystyczne i inne informacje.

Konstancin-Jeziora to bardzo ciekawe miejsce na turystycznej mapie Polski. Liczące niewiele ponad 16 000 mieszkańców miasteczko przyciąga przede wszystkim swoim niepowtarzalnym klimatem, oraz bardzo dużą różnorodnością jeśli chodzi o walory turystyczne.
Położone nad rzeką Jeziorką oraz otoczone kompleksem lasów Chojnowsko-Słomczyńskich gwarantuje kontakty z naturą na każdym kroku, szczególnie jeśli ktoś zdecyduje się udać jednym z rozlicznych szlaków pieszych lub rowerowych, których gęsta pętla wije się wokół najbardziej urokliwych i ciekawych miejsc miasteczka. Bliskość leśnego zacisza i szumu wody to często marzenia niejednego człowieka i właśnie tu można je spełnić.

Poza walorami naturalnymi również z perspektywy turystyki historycznej Konstancin-Jeziorna to miejsce warte polecenia każdemu. Wśród zabytków dominują dwory, wille, oraz budowle architektury sakralnej. Takie połączenie sprawia, że można się na chwilę cofnąć o kilka wieków wstecz i pomarzyć jak to było w czasach szlacheckich, kiedy na dworach balowały piękne damy oraz rośli mężowie, a plebani odprawiali obrządki sakralne recytując z pamięci łacińskie wersety. Podróż w czasie to bajka – a jeśli chodzi o baśnie, czy bajania w Czarnowie nieopodal Konstancina-Jeziorny mieści się unikatowe muzeum Opowieści. Warto tam zajrzeć, by samemu przekonać się, co tak naprawdę kryje się w tym nietypowym miejscu. Jeśli już o muzeach zaś mowa, to gości z całego wręcz świata zaprasza do siebie Muzeum Papiernictwa, które odwiedzane jest corocznie przez tysiące turystów. Ze zwiedzaniem i poznawaniem uroków miasta i okolicy nie trzeba się spieszyć. Dobrze rozwinięta baza gastronomiczna i noclegowa zapewni przyjezdnym wyśmienitą kuchnię w przeróżnych odsłonach oraz spokojny sen wieczorową porą. Podsumowując, warto odwiedzić Konstancin-Jeziornę by poczuć klimat tego jakże wspaniałego miejsca, a w przyszłości powrócić tu, by zrobić to raz jeszcze, bo miejsce to rozkocha w sobie niejednego człowieka.

Informacje o noclegach w Konstancinie
Szlaki Turystyczne


© 2008-2023 e-Konstancin.pl